Farmy fotowoltaiczne

Średni czas zwrotu z inwestycji
to 7-8 lat

Wysokojakościowe, zaawansowane zarówno technicznie, jak i technologicznie, farmy fotowoltaiczne cieszą się niesłabnącą popularnością w najbardziej rozwiniętych państwach świata. Zaprojektowana z uwzględnieniem każdego, nawet najmniejszego szczegółu, instalacja o mocy od kilkudziesięciu kilowatów nawet do kilku megawatów, jest w stanie zagwarantować maksymalne, lokalne bezpieczeństwo energetyczne na wybranym terenie.

Ponadto farmy fotowoltaiczne to jedno z najbardziej opłacalnych przedsięwzięć z zakresu odnawialnych źródeł energii. Analiza kosztu inwestycji w stosunku zarówno do czasu (9-10 lat), jak i stopy zwrotu (18-19%) wyraźnie wskazuje na jej rentowność. Prezentowane przez nas rozwiązanie przypadnie do gustu szczególnie wymagającym Odbiorcom – zainteresowanych dystrybucją wyprodukowanej energii do sieci lub zasilaniu dużych obiektów – np. zakładów przemysłowych.

Dlaczego warto?

Czysta energia elektryczna przez cały rok

Farma słoneczna dostarcza energię elektryczną przez cały rok bez ingerencji w środowisko.

Bezobsługowość instalacji

Farmy są praktycznie bezobsługowe i zautomatyzowane

Wysoka wydajność

Wysoka wydajność komponentów kompletnego systemu pozwala zachować wysoką sprawność pracy przez cały wieloletni okres eksploatacji.

Krótki okres realizacji inwestycji

Gwarantujemy sprawną realizację projektu

Szybki zwrot z inwestycji

Roczna stopa zwrotu na poziomie 16-18%

Długa gwarancja

Gwarancja produktu udzielana przez producenta to nawet 25 lat.

Najwyższa jakość farm PV oferowanych przez Sun For You

W Sun For You realizujemy projekty budowy elektrowni słonecznych o różnej skali i poziomach trudności. Posiadamy wykwalifikowany personel i specjalistyczny sprzęt

Każdy projekt realizujemy w oparciu o przeprowadzoną wcześniej wnikliwą analizę ekonomiczną przedsięwzięcia, ocenę terenu oraz sporządzony projekt, uwzględniający wszystkie potrzeby i preferencje Inwestora. Dzięki doborowi najwyższej klasy komponentów oraz dostosowanie projektu bezpośrednio do ukształtowania terenu maksymalizujemy uzysk energii.

Chcesz zainwestować w farmę fotowoltaiczną, ale nie wiesz jak?

Mamy 11-letnie doświadczenie w pozyskiwaniu energii ze słońca. Nasza praca to nie tylko montaż. Przeprowadzimy Cię przez cały proces inwestycji i pomożemy uruchomić instalację na terenie Twojej działki.

Lokalizacja

Wymagania formalne

Budowa

Zakończenie

Jak działa farma fotowoltaiczna?

1

ENERGIA ZE SŁOŃCA

1 of 6
2

FARMA FOTOWOLTAICZNA

2 of 6
3

DC/AC INWERTER

3 of 6
4

SYSTEM TRANSMISJI

4 of 6
5

DOSTAWCA ENERGII

5 of 6
6

KLIENT

6 of 6
1

ENERGIA ZE SŁOŃCA

1 of 6
2

FARMA FOTOWOLTAICZNA

2 of 6
3

DC/AC INWERTER

3 of 6
4

SYSTEM TRANSMISJI

4 of 6
5

DOSTAWCA ENERGII

5 of 6
6

KLIENT

6 of 6

Etapy współpracy:

1. Audyt – lokalizacja planowanego przedsięwzięcia

Nasz Doradca Techniczno-Handlowy wykona audyt lokalizacji przeznaczonej pod budowę farmy fotowoltaicznej. Sprawdzi, czy teren jest odpowiednio nasłoneczniony, czy w jego otoczeniu nie ma obiektów generujących zacienienie, rzek oraz zbiorników wodnych. Ponadto zweryfikuje także czy działka spełnia wymogi formalne – teren nie może znajdować się przestrzennym planie zagospodarowania, a jeśli takowy plan już istnieje to powinien znajdować się zapis o przeznaczeniu gruntu na cele fotowoltaiki. Nie może być również objęty programem Natura 2000 ani być chronionym krajobrazem.

2. Oferta, decyzja i podpisanie umowy

Na podstawie przeprowadzonych analiz Twój Doradca Techniczno- Handlowy przedstawi Ci krótką i zrozumiałą ofertę, w której zostanie jasno określony całkowity koszt inwestycji, zawierający takie elementy jak: moduły, falowniki, okablowanie i zabezpieczenia, konstrukcja oraz montaż. Po zaakceptowaniu przez Ciebie naszej oferty podpisujemy umowę i bierzemy się do pracy.

3. Opracowanie Indywidualnego projektu instalacji

Po podpisaniu umowy nasz dział projektowy opracowuje indywidualny projekt budowlany elektrowni słonecznej, zapewniający maksymalną korzyść z inwestycji, a także stworzy kompleksową dokumentację, która jest niezbędna do otrzymania koncesji i warunków przyłączenia elektrowni słonecznej do sieci energetycznej.

Monein

5

MW

Espinasses

5

MW

Bollene - wymiana ok. 350 modułów

5

MW

Wybrane realizacje

4. Czynności administracyjne

Mając opracowany projekt farmy fotowoltaicznej i chcąc sprzedawać produkowany przez nią prąd, konieczne jest złożenie wniosku o wydanie warunków przyłączenia we właściwym zakładzie energetycznym. Obowiązkowe załączniki do wniosku to: dokumenty potwierdzające tytuł prawny do nieruchomości, mapa geodezyjna działki, Decyzja Ochrony Środowiska, decyzja o warunkach zabudowy lub wypis z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Dodatkowo dokumentem, bez którego budowa elektrowni fotowoltaicznej nie może zostać rozpoczęta, jest pozwolenie na budowę. Nasz Doradca Techniczno-Handlowy oraz Dział Projektowy pomogą załatwić Ci wszystkie formalności.

5. Budowa farmy fotowoltaicznej

Po otrzymaniu wszelkich niezbędnych pozwoleń oraz po dostarczeniu elementów instalacji fotowoltaicznej na miejsce montażu, elektrownia zostanie wykonana przez naszą certyfikowaną ekipę monterską i elektryków z pełnymi uprawnieniami. Wszystko ze szczególną starannością oraz dokładnością.

6. Odbiór i uruchomienie instalacji

Kiedy instalacja jest gotowa, dokonujemy jej odbioru i zajmujemy się uzupełnieniem pozostałej, potrzebnej dokumentacji. Gdy prezes URE wyda koncesję, instalacja może zostać przyłączona do sieci energetycznej. Od tego momentu możliwe jest wytwarzanie prądu z promieni słonecznych.

7. Przekazanie inwestycji

Gratulujemy! Masz własną elektrownię słoneczną.

Jesteś inwestorem i szukasz wykonawcy?

Każdy projekt farmy fotowoltaicznej dopasowany jest do indywidualnych wymagań i potrzeb inwestora, rozwiązań jakościowych, technicznych, jak i pod względem kosztowym. Proces budowy farmy fotowoltaicznej realizujemy kompleksowo.

Oprócz usług projektowania, nadzoru oraz wykonawstwa farm fotowoltaicznych, oferujemy również wykonanie usług dodatkowych, w tym:

Kierowanie robotami budowlanymi

Nadzór inwestorski nad budową instalacji

Audyt dokumentacji projektowej

Projektowanie, budowa i podłączenie trafostacji

Przygotowanie Instrukcji Współpracy Ruchowej (IWR)

Pomiary instalacji fotowoltaicznych

Audyt energetyczny oraz audyt efektywności energetycznej fotowoltaiki

Kafarowanie oraz przygotowanie konstrukcji do montażu paneli

Podwykonawstwo zastępcze

Serwis instalacji fotowoltaicznej

EPC fotowoltaika

Jak widać, samodzielne zajęcie się wdrożeniem inwestycji w życie jest bardzo skomplikowane, wymaga sporej wiedzy i czynności administracyjnych. Jak wspomnieliśmy wcześniej, posiadamy wieloletnie doświadczenie, które pozwala nam zająć się stworzeniem projektu i zainstalowaniem farmy fotowoltaicznej. Na tym właśnie polega model EPC w kontekście fotowoltaiki. Inwestor zleca nam zadanie, a my zajmujemy się zbadaniem gruntu pod farmy fotowoltaiczne, określeniem kosztów wykonania przedsięwzięcia, zamówieniem potrzebnych komponentów etc. W każdym przypadku klienta traktujemy indywidualnie, ponieważ to jego zadowolenie i wygoda są dla nas najważniejsze. Nieprzypadkowo mieliśmy okazję nieraz wykonywać farmy fotowoltaiczne. Zapewniamy, że to bardzo dobry sposób na zainwestowanie kapitału, ponieważ stopy zwrotu mówią same za siebie. Byłyby to jednak puste liczby, gdyby nie praca, doświadczenie i profesjonalizm naszych pracowników, dzięki którym pożądane działania są możliwe.

Jeśli posiadasz dużą firmę i podlegający jej grunt lub gospodarstwo rolne, to nawet niewielka farma fotowoltaiczna pozwoli znacznie ograniczyć wydatki na energię elektryczną. Przy tym wszystkim nie można zapominać o ekologii. Fotowoltaika to ukłon w stronę środowiska, ponieważ zmniejsza zapotrzebowanie na korzystanie z nieodnawialnych źródeł energii (chociażby w przypadku elektrowni węglowych).

Zamów bezpłatny audyt

Nasi Doradcy Techniczno-Handlowi chętnie odpowiedzą na Twoje pytania i doradzą przy wyborze najbardziej optymalnego rozwiązania dla Twoich potrzeb.​

SUN FOR YOU Sp. z o.o. z siedzibą w Bielanach Wrocławskich jest Administratorem Pani / Pana danych osobowych podanych w formularzu kontaktowym. Przekazane dane osobowe będą przetwarzane w celu wykonania Pani / Pana zapytania. Informacje o Pani / Pana prawach, Inspektorze Ochrony Danych Osobowych, podstawie prawnej przetwarzania danych osobowych oraz okresie ich przechowywania znajduje się tutaj.