Fotowoltaika dla biznesu

Średni czas zwrotu z inwestycji
to 7-8 lat

W każdej firmie, rachunki za prąd to spory, comiesięczny wydatek. Przeciętnie, stanowią one ok. 20% ogólnych kosztów przedsiębiorstwa, przy czym w zależności od branży, procent ten może być jeszcze większy. Jednocześnie to właśnie firmy jako pierwsze odczuwają rosnące ceny prądu i problemy z dostępnością energii m.in. podczas upałów. Rozwiązaniem, z powodzeniem stosowanym przez największe przedsiębiorstwa w Polsce, jest fotowoltaika dla firm.

Dlaczego warto?

Mniejsze wydatki na prąd

Kapitał, który można przeznaczyć na rozwój i inwestycje

Znaczące oszczędności

Korzystne ujęcie wydatków na inwestycję w kosztach firmy

Prestiż związany z inwestycją w nowoczesne, ekologiczne technologie

Pozytywny wizerunek związany z prowadzeniem działań CSR

SZYBKI ZWROT INWESTYCJI

Inwestycja w fotowoltaikę charakteryzuje się zdecydowanie najkrótszym czas zwrotu poniesionych kosztów, ze względu na szczytową moc produkcji oraz wykorzystanie energii przypadające w trakcie dnia. Oszczędność w postaci energii niewykorzystanej podczas dni wolnych można odsprzedać do sieci energetycznej, generując dodatkowy przychód.

SPRAWDZONA TECHNOLOGIA

Powszechne wykorzystanie fotowoltaiki na świecie w różnych warunkach klimatycznych pozwoliło na stworzenie technologii o naj- wyższym wskaźniku bezawaryjności oraz najniższym wskaźniku zużycia. Instalacje działające ponad 35 lat zachowują sprawność na poziomie 90–95%. Technologia fotowoltaiczna gwarantuje bez- problemową długoletnią produkcję niezbędnej energii elektrycznej.

Instalacja fotowoltaiczna odpowiednia dla potrzeb Twojej firmy

Fotowoltaika dla firm to stosunkowo szerokie pojęcie, pod którym kryje się kilka wariantów instalacji fotowoltaicznej. Jednym z kryteriów podziału jest moc zainstalowanego zestawu.

Mikroinstalacja

do 50 kWp

roczne zużycie energii:
do ok. 47 000 kWh​

ŚREDNIA INSTALACJA

od 50 kWp do 500 kWp

roczne zużycie energii:
ok. 48 000 kWh do ok. 470 000 kWh​

DUŻA INSTALACJA / FARMA FOTOWOLTAICZNA

od 500 kWp do 1 MWp

roczne zużycie energii:
ok. 480 000 kWh – ok. 940 000 kWh
Dowiedz się więcej na temat farm fotowoltaicznych

Odlicz fotowoltaikę od podatku

Firmy decydujące się na montaż fotowoltaiki mają możliwość odliczenia pełnego VAT-u, który dla instalacji PV wynosi 2️3%. Dodatkowo, inwestycja w we własną elektrownię słoneczną jest również kosztem dla firmy, co oznacza możliwość dokonania odliczeń od podatku dochodowego.

Dowiedz się więcej

DUŻA INSTALACJA / FARMA FOTOWOLTAICZNA

od 500 kWp do 1 MWp

roczne zużycie energii:
ok. 480 000 kWh – ok. 940 000 kWh
Dowiedz się więcej na temat farm fotowoltaicznych

Odlicz fotowoltaikę od podatku

Firmy decydujące się na montaż fotowoltaiki mają możliwość odliczenia pełnego VAT-u, który dla instalacji PV wynosi 2️3%. Dodatkowo, inwestycja w we własną elektrownię słoneczną jest również kosztem dla firmy, co oznacza możliwość dokonania odliczeń od podatku dochodowego.

Dowiedz się więcej

Finansowanie

Już nie musisz inwestować środków na własną elektrownię słoneczną. Pozyskamy finansowanie za Ciebie, a miesięczna rata za instalację będzie niższa od Twojego obecnego rachunku za prąd.

Jak to działa?

1

PANELE FOTOWOLTAICZNE
przekształcają energię ze słońca na prąd stały

1 of 3
2

INWERTER
zamienia prąd stały na prąd zmienny,
który możesz używać w swoim domu

2 of 3
3

PRĄD ZMIENNY
którego nie wykorzystasz jest magazynowany w sieci

3 of 3

Etapy współpracy:

1. Darmowa konsultacja, audyt​

Nasz Doradca Techniczno-Handlowy dobierze odpowiednią moc instalacji fotowoltaicznej do potrzeb Twojej firmy. Ustalali jej lokalizację oraz pomoże wybrać formę finansowania: gotówka, kredyt lub leasing.

2. Analiza ekonomiczna

Twój Doradca Techniczno-Handlowy poza audytem przeprowadzi również analizę ekonomiczną, w ramach której brane są pod uwagę m.in. koszty zmienne i stałe zakupu energii, ceny energii i prognozy wzrostów, sytuacja prawna oraz komponenty fotowoltaiczne.
Na jej podstawie dobierze najefektywniejszą instalację fotowoltaiczną zabezpieczającą obecne oraz przyszłe potrzeby Twojego przedsiębiorstwa, a także określi przybliżony czas zwrotu poniesionych kosztów i pojawienia się realnych oszczędności.

3. Oferta, decyzja i podpisanie umowy

Twój Doradca przedstawi Ci krótką i zrozumiałą ofertę, w której zostanie jasno określony całkowity koszt inwestycji. Razem ją czytacie i omawiacie. Po zaakceptowaniu przez Ciebie naszej oferty podpisujemy umowę i bierzemy się do pracy.

4. Indywidualny projekt i czynności administracyjne

Po podpisaniu umowy nasz dział projektowy opracowuje indywidualny projekt elektrowni słonecznej, zapewniający maksymalną korzyść z inwestycji. Ponadto dla instalacji powyżej 50 kWp zawnioskuje także o stosowne pozwolenia i zgody, których wydanie ograniczone jest terminami administracyjnymi.

5. Montaż instalacji fotowoltaicznej

Po dostarczeniu elementów instalacji fotowoltaicznej na miejsce montażu, elektrownia zostanie wykonana przez naszą certyfikowaną ekipę monterską i elektryków z pełnymi uprawnieniami. Wszystko ze szczególną starannością oraz dokładnością.

6. Odbiór i uruchomienie instalacji

Kiedy instalacja jest gotowa, dokonujemy jej odbioru i zajmujemy się uzupełnieniem pozostałej, potrzebnej dokumentacji.

7. Przekazanie inwestycji

Gratulujemy! Masz własną elektrownię słoneczną, dzięki której zapewniasz niezależność swojej firmie, a także oszczędzasz pieniądze oraz dbasz o ochronę środowiska.

Wybrane realizacje

Kalisz

49.8

kWp

Kaczory

207.27

kWp

Espinasses

5

MW

Wykorzystanie fotowoltaiki

Dołącz do przedsiębiorstw społecznie odpowiedzialnych

Jakie znaczenie ma obecnie fotowoltaiki w Polsce? Firmy coraz częściej sięgają po to rozwiązanie nie tylko w celu utrzymania przewagi konkurencyjnej. Decydując się na nie, optymalizujesz koszty produkcji oraz zwiększasz prestiż firmy, tworząc jej proekologiczny wizerunek.

Zamów bezpłatny audyt

Nasi Doradcy Techniczno-Handlowi chętnie odpowiedzą na Twoje pytania i doradzą przy wyborze najbardziej optymalnego rozwiązania dla Twoich potrzeb.​

SUN FOR YOU Sp. z o.o. z siedzibą w Bielanach Wrocławskich jest Administratorem Pani / Pana danych osobowych podanych w formularzu kontaktowym. Przekazane dane osobowe będą przetwarzane w celu wykonania Pani / Pana zapytania. Informacje o Pani / Pana prawach, Inspektorze Ochrony Danych Osobowych, podstawie prawnej przetwarzania danych osobowych oraz okresie ich przechowywania znajduje się tutaj.