Fotowoltaika dla biznesu
Średni czas zwrotu z inwestycji
to 7-8 lat
W każdej firmie, rachunki za prąd to spory, comiesięczny wydatek. Przeciętnie, stanowią one ok. 20% ogólnych kosztów przedsiębiorstwa, przy czym w zależności od branży, procent ten może być jeszcze większy. Jednocześnie to właśnie firmy jako pierwsze odczuwają rosnące ceny prądu i problemy z dostępnością energii m.in. podczas upałów. Rozwiązaniem, z powodzeniem stosowanym przez największe przedsiębiorstwa w Polsce, jest fotowoltaika dla firm.
Dlaczego warto?
Mniejsze wydatki na prąd
Kapitał, który można przeznaczyć na rozwój i inwestycje
Znaczące oszczędności
Korzystne ujęcie wydatków na inwestycję w kosztach firmy
Prestiż związany z inwestycją w nowoczesne, ekologiczne technologie
Pozytywny wizerunek związany z prowadzeniem działań CSR
SZYBKI ZWROT INWESTYCJI
Inwestycja w fotowoltaikę charakteryzuje się zdecydowanie najkrótszym czas zwrotu poniesionych kosztów, ze względu na szczytową moc produkcji oraz wykorzystanie energii przypadające w trakcie dnia. Oszczędność w postaci energii niewykorzystanej podczas dni wolnych można odsprzedać do sieci energetycznej, generując dodatkowy przychód.
SPRAWDZONA TECHNOLOGIA
Powszechne wykorzystanie fotowoltaiki na świecie w różnych warunkach klimatycznych pozwoliło na stworzenie technologii o naj- wyższym wskaźniku bezawaryjności oraz najniższym wskaźniku zużycia. Instalacje działające ponad 35 lat zachowują sprawność na poziomie 90–95%. Technologia fotowoltaiczna gwarantuje bez- problemową długoletnią produkcję niezbędnej energii elektrycznej.
Instalacja fotowoltaiczna odpowiednia dla potrzeb Twojej firmy
Fotowoltaika dla firm to stosunkowo szerokie pojęcie, pod którym kryje się kilka wariantów instalacji fotowoltaicznej. Jednym z kryteriów podziału jest moc zainstalowanego zestawu.
Mikroinstalacja
do 50 kWp
roczne zużycie energii:
do ok. 47 000 kWh
- najłatwiejsza do wdrożenia
- przedsiębiorca jako PROSUMENT
- minimum formalności – bez pozwolenia na budowę
- koszt przyłączenia pokrywa zakład energetyczny
ŚREDNIA INSTALACJA
od 50 kWp do 500 kWp
roczne zużycie energii:
ok. 48 000 kWh do ok. 470 000 kWh
- pozwolenie na budowę
- wyprodukowaną energię ma obowiązek kupić, tzw. sprzedawca zobowiązany
DUŻA INSTALACJA / FARMA FOTOWOLTAICZNA
od 500 kWp do 1 MWp
roczne zużycie energii:
ok. 480 000 kWh – ok. 940 000 kWh
- pozwolenie na budowę
- koncesja
Dowiedz się więcej na temat farm fotowoltaicznych
Odlicz fotowoltaikę od podatku
Firmy decydujące się na montaż fotowoltaiki mają możliwość odliczenia pełnego VAT-u, który dla instalacji PV wynosi 2️3%. Dodatkowo, inwestycja w we własną elektrownię słoneczną jest również kosztem dla firmy, co oznacza możliwość dokonania odliczeń od podatku dochodowego.
Dowiedz się więcej
DUŻA INSTALACJA / FARMA FOTOWOLTAICZNA
od 500 kWp do 1 MWp
roczne zużycie energii:
ok. 480 000 kWh – ok. 940 000 kWh
- pozwolenie na budowę
- koncesja
Dowiedz się więcej na temat farm fotowoltaicznych
Odlicz fotowoltaikę od podatku
Firmy decydujące się na montaż fotowoltaiki mają możliwość odliczenia pełnego VAT-u, który dla instalacji PV wynosi 2️3%. Dodatkowo, inwestycja w we własną elektrownię słoneczną jest również kosztem dla firmy, co oznacza możliwość dokonania odliczeń od podatku dochodowego.
Dowiedz się więcej
Finansowanie
Już nie musisz inwestować środków na własną elektrownię słoneczną. Pozyskamy finansowanie za Ciebie, a miesięczna rata za instalację będzie niższa od Twojego obecnego rachunku za prąd.
Jak to działa?

PANELE FOTOWOLTAICZNE
przekształcają energię ze słońca na prąd stały
INWERTER
zamienia prąd stały na prąd zmienny,
który możesz używać w swoim domu
PRĄD ZMIENNY
którego nie wykorzystasz jest magazynowany w sieci
Etapy współpracy:
1. Darmowa konsultacja, audyt
Nasz Doradca Techniczno-Handlowy dobierze odpowiednią moc instalacji fotowoltaicznej do potrzeb Twojej firmy. Ustalali jej lokalizację oraz pomoże wybrać formę finansowania: gotówka, kredyt lub leasing.
2. Analiza ekonomiczna
Twój Doradca Techniczno-Handlowy poza audytem przeprowadzi również analizę ekonomiczną, w ramach której brane są pod uwagę m.in. koszty zmienne i stałe zakupu energii, ceny energii i prognozy wzrostów, sytuacja prawna oraz komponenty fotowoltaiczne.
Na jej podstawie dobierze najefektywniejszą instalację fotowoltaiczną zabezpieczającą obecne oraz przyszłe potrzeby Twojego przedsiębiorstwa, a także określi przybliżony czas zwrotu poniesionych kosztów i pojawienia się realnych oszczędności.
3. Oferta, decyzja i podpisanie umowy
Twój Doradca przedstawi Ci krótką i zrozumiałą ofertę, w której zostanie jasno określony całkowity koszt inwestycji. Razem ją czytacie i omawiacie. Po zaakceptowaniu przez Ciebie naszej oferty podpisujemy umowę i bierzemy się do pracy.
4. Indywidualny projekt i czynności administracyjne
Po podpisaniu umowy nasz dział projektowy opracowuje indywidualny projekt elektrowni słonecznej, zapewniający maksymalną korzyść z inwestycji. Ponadto dla instalacji powyżej 50 kWp zawnioskuje także o stosowne pozwolenia i zgody, których wydanie ograniczone jest terminami administracyjnymi.
5. Montaż instalacji fotowoltaicznej
Po dostarczeniu elementów instalacji fotowoltaicznej na miejsce montażu, elektrownia zostanie wykonana przez naszą certyfikowaną ekipę monterską i elektryków z pełnymi uprawnieniami. Wszystko ze szczególną starannością oraz dokładnością.
6. Odbiór i uruchomienie instalacji
Kiedy instalacja jest gotowa, dokonujemy jej odbioru i zajmujemy się uzupełnieniem pozostałej, potrzebnej dokumentacji.
7. Przekazanie inwestycji
Gratulujemy! Masz własną elektrownię słoneczną, dzięki której zapewniasz niezależność swojej firmie, a także oszczędzasz pieniądze oraz dbasz o ochronę środowiska.

Wybrane realizacje
Kalisz
49.8
Kaczory
207.27
Espinasses
5
Wykorzystanie fotowoltaiki
Instalacja dachowa
na budynku biurowym, usługowym lub produkcyjnym, zapewnia stałą produkcję energii elektrycznej. Odpowiednio dobrany system montażowy pozwala na efektywne wykorzystanie powierzchni płaskich i skośnych dachów. Wyprodukowana energia elektryczna pozwala na zabezpieczenie potrzeb generowanych przez maszyny produkcyjne, urządzenia biurowe, klimatyzatory, urządzenia grzewcze, windy itp.

Instalacja naziemna
może być uzupełnieniem lub alternatywą dla instalacji dachowej, wykorzystując nieużytki lub tereny zielone wokół firmy.

Car port PV
to optymalne wykorzystanie przestrzeni parkingowej, która dzięki modułom na specjalnej konstrukcji, zapewnia produkcję energii elektrycznej.

Ładowarki samochodowe
wpisują się potrzeby generowane przez rozwój elektromobilności. System ładowania wsparty fotowoltaiką pozwala na komercyjne lub bezpłatne ładowanie pojazdów klientów, pracowników lub flot samochodowych.

Dołącz do przedsiębiorstw społecznie odpowiedzialnych
Jakie znaczenie ma obecnie fotowoltaiki w Polsce? Firmy coraz częściej sięgają po to rozwiązanie nie tylko w celu utrzymania przewagi konkurencyjnej. Decydując się na nie, optymalizujesz koszty produkcji oraz zwiększasz prestiż firmy, tworząc jej proekologiczny wizerunek.
Zamów bezpłatny audyt
Nasi Doradcy Techniczno-Handlowi chętnie odpowiedzą na Twoje pytania i doradzą przy wyborze najbardziej optymalnego rozwiązania dla Twoich potrzeb.